Zwiększenia środków na finansowanie środowiskowych domów samopomocy

Komentarze

#2203

Podpisuje, ponieważ absolutnie zgadzam się ze wszystkimi postulatami jako Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Krakowskiej Fundacji „Hamlet”

Dorota Stanek (Kraków, 2024-01-22)

#2247

Podpisuję, by pomóc w jakiś sposób mojej mamie, pracującej w ŚDS.

Jan Kaczmarczyk (Ciechocinek, 2024-01-22)

#2255

Moja córka pracuje jako terapeuta w BŚDS, jestem pełna podziwu ile wkłada w swoją pracę serca, czasem to nawet uważam, że poświęca się i nie podoba mu się to jak jest wynagradzana po 21 latach pracy.

Hanna Tokarska (Warszawa, 2024-01-22)

#2260

Podpisuję petycję oczekujemy pozytywnych zmian

Lidia Królikowska (Olsztyn, 2024-01-22)

#2268

Popieram

Patrycja Król (Chrosna , 2024-01-22)

#2308

Uważam, że pomoc finansowa ŚDS jest potrzebna. Osoby niepełnosprawne potrzebują takiego miejsca gdzie mogą przyjechać do miejsca gdzie będą czuli się bezpiecznie ciesząc się i integrując się z osobami w podobnej sytuacji. Takie miejsca odciążają również rodziców, którzy potrzebują załatwić swoje sprawy, jak i chwilę odpocząć. Jeżeli chodzi o pracowników uważam , że byłoby by miło wynagrodzić ich za ich pracę, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie inflacja jest bardzo wysoka, przecież pracownicy również mają swoje rodziny(dzieci)którym chcą zapewnić godny byt. Może nie szukaliby gdzie indziej pracy za wyższe wynagrodzenie czując, że właśnie taka praca im się podoba i sprawia im satysfakcję.

Bożena Stachura (Zabierzów , 2024-01-22)

#2353

Prowadzimy 2 ŚDS-y . Rzeczywiste koszty działalnosci przekraczaja kwotę dotacji. dotacja z trudem wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb placówki. Obejmuje głównie koszt zatrudnienia pracowników, opłaty za media, koszt dowozów uczestników i nie pokryje wszystkich wydatków niezbędnych do poniesienia do końca br. W bieżącym roku nastąpił znaczący wzrost wydatków związanych z utrzymaniem placówki (opłaty za media stanowią bardzo duże obciążenie finansowe). znaczącym problemem wynikającym ze wzrostu cen paliwa są również koszty dowozu uczestników, z których nie jesteśmy w stanie zrezygnować, ponieważ będzie to równoznaczne z izolacją osób z niepełnosprawnościami.
Kolejny bardzo istotny problem to wynagrodzenia pracowników merytorycznych - ŚDS w Krośnie zatrudnia specjalistów z wyższym wykształceniem pedagogicznym, studiami podyplomowymi, licznymi kursami oraz z doświadczeniem zawodowym w bezpośredniej pracy z osobami z niepełnosprawnością. Ich praca nie jest odpowiednio wynagradzana -wynagrodzenie zasadnicze pracowników wynosi najniższą krajową brutto
i jedynie dodatki specjalne z programu „Za życiem” umożliwiają niewielką dodatkową gratyfikację. Sytuacja ta powoduje, że mimo zaangażowania w pracę i tworzenia wyjątkowej społeczności placówki, coraz częściej pracownicy poruszają temat odejścia z pracy, a znalezienie nowych pracowników przy takich warunkach płacowych nie jest łatwe, wręcz niemożliwe.

PSONI Koło w Krośnie (Krosno, 2024-01-22)

#2398

Popieram postulaty.

Rafał Jakubowicz (Łężany , 2024-01-22)



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...