Sprzeciw wobec Rozporządzenia o spec. z psychoterapii dorosłych

Komentarze

#7401

Podpisuję, ponieważ nie mam zgody na bycie lepszym i gorszym psychoterapeutą, na ukończenie lepszej i gorszej szkoły, kursu.

Ewa Liberka (Katowice, 2022-12-15)

#7433

Korzystam od lat z pomocy psychorapeuty. Obecny system z superwizja i wieloetapowym szkoleniem dojrzałych emocjonalnie terapetow daje podwaliny do rzetelnej opieki. Sama jestem lekarzem. Uważam że pójście na skróty będzie ze szkoda pacjentów !

Boguslawa Jar (Krakow , 2022-12-15)

#7441

zawód psychoterapeuty wymaga kompetentnego zinstytucjonalizowania, a oddolna samoorganizacja środowiska terapeutów włączenia w proces legislacyjny

Michał Lecyk (Gdynia, 2022-12-15)

#7448

Chodzi o jakość profesji, od której zależy ludzkie zdrowie i życie. Popieram dialog w tej sprawie z udziałem wszystkich zainteresowanych. Liczę na mądre decyzje.

Mirosław Mularski (Gdańsk, 2022-12-15)

#7455

Zgadzam się ze stwierdzeniami petycji, kształcenie psychoterapeuty to nie tylko kurs psychoterapii a nauka mistrz-uczeń tut. psychoterapeuta-superwizor, to superwizje grupowe, warsztaty, konferencje, pogłębianie wiedzy poprzez udział w towarzystwach, liczną literturę specjalistyczną a przede wszystkim długoletnią praktykę i zdobywanie doświadczenia. Żaden egzamin tego nie da i egzamin w przeciwieństwie do superwizora nie bada dojrzałości osobowości do pełnienia roli psychoterapeuty!!!

Ewa Petela-Misiura (Gliwice , 2022-12-15)

#7472

chodzi o dobro pacjentów, klientów i terapeutów

Jakub Związek (Warszawa, 2022-12-15)

#7478

Jako przyszla terapeutka nie wyobrazam sobie jak ta ustawa moze wejsc w zycie przy obecnej ilosci chetnych osob do wykonywania tego zawodu - patrzac na takie czynniki jak ilosc miejsc do przystapienia do egzaminu na rok.

Hanna Ulidowska (Warszawa, 2022-12-15)

#7480

Chce, zeby dostep do specjalistow był bardziej dostepny, a czas oczekiwania krotki.

Iwona Smoniowska (Lutynia , 2022-12-15)

#7487

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym, jestem w trakcie całościowego szkolenia z terapii schematów. Szkolę się w swoim zawodzie od 20 lat. Nie wyrażam zgody na to, by ponownie ktoś sprawdzał moje kwalifikacje, bo odbyłam już setki szkoleń, staży, superwizji, i godzin terapii własnej. Zainwestowałam w swój rozwój kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ciężko pracuję i uważam że nie muszę już zdawać żadnych egzaminów, bo zdałam ich już wystarczająco.

Magdalena Wójcik Nawrocka (Gdynia, 2022-12-15)

#7492

Moim zdaniem wprowadzenie rozporządzenia będzie szkodliwe ponieważ ograniczy dostępność psychoterapii, obniży jej jakość i zniszczy system szkoleń, który stowarzyszenia psychoterapeutyczne budowały przez kilkadziesiąt lat. Szkolenia w stowarzyszeniach oparte są o bardzo wysokie standardy, wypracowane we współpracy z międzynarodowymi organizacjami zrzeszającymi terapeutów różnych nurtów na świecie.
Rozporządzenie ograniczy dostęp do psychoterapii w publicznych placówkach - może wyeliminować z nich wysokiej klasy specjalistów, którzy stracą prawo wykonywania zawodu. Znacząco ograniczy ilość osób szkolących się w psychoterapii, ponieważ w scentralizowanym systemie nie da się wykształcić kilkuset terapeutów rocznie (tyle osób rozpoczyna szkolenia co roku w stowarzyszeniach). Obniży standardy wyszkolenia. w państwowym systemie szkolenia nie da się też uwzględnić indywidualnej superwizji i własnej terapii. Absolwenci nie będą podlegać kodeksom etycznym towarzystw i mniejsza będzie kontrola środowiska nad ich pracą.

Ewa Szaro (Tuliszów, 2022-12-15)

#7494

Uważam, że wprowadzenie rozporządzenia będzie szkodliwe - ograniczy dostępność psychoterapii, obniży jej jakość i zniszczy system szkoleń, który stowarzyszenia psychoterapeutyczne budowały przez kilkadziesiąt lat. Szkolenia w stowarzyszeniach oparte są o bardzo wysokie standardy, wypracowane we współpracy z międzynarodowymi organizacjami zrzeszającymi terapeutów różnych nurtów na świecie. O poziomie pracy świadczą organizowane przez stowarzyszenia konferencje czy publikacje członków.
Rozporządzenie ograniczy dostęp do psychoterapii w publicznych placówkach - może wyeliminować z nich wysokiej klasy specjalistów, którzy stracą prawo wykonywania zawodu. Zmniejszy ilość osób szkolących się w psychoterapii, ponieważ w scentralizowanym systemie nie da się wykształcić kilkuset terapeutów rocznie (tyle osób rozpoczyna szkolenia co roku w stowarzyszeniach). Obniży standardy wyszkolenia (obecnie szkolenie w psychoterapii trwa średnio 7 lat), w państwowym systemie szkolenia nie da się też uwzględnić indywidualnej superwizji i własnej terapii. Absolwenci nie będą podlegać kodeksom etycznym towarzystw i mniejsza będzie kontrola środowiska nad ich pracą.

Milena Kuźdub (Kraków, 2022-12-15)

#7537

Podpisuję sie pod petycją za odrzuceniem w całości procedowanego projektu rozporządzenia oraz w pełni popieram podjęcie prac nad Ustawą o Zawodzie Psychoterapeuty. Korzystam z psychoterapii w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Zarówno pacjenci jak i psychoterapeuci wymagają ochrony prawnej oraz wyznaczenia szczegółowych norm i zasad chroniących zarówno pacjentów jak i samych psychoterapeutów. I w związku z powyższym wyrażam również swoje poparcie dla Polskiej Rady Psychoterapii, biorącej udział w pracach nad projektem ustawy.

Adam Szymczak (Warszawa, 2022-12-16)

#7560

Zmiana nikomu nie wyjdzie na dobre

Marek Krzeminski (Strojec, 2022-12-17)

#7577

Nie zgadzam się z czymś pisanym na kolanie i na zapleczu

Regina Mazurkiewicz (Katowice , 2022-12-19)

#7583

Rozporządzenie szkodzi pacjentom i jakości usług terapeutycznych w Polsce.

Aleksandra Szygendowska (Warszawa, 2022-12-19)

#7584

korzystam z psychoterapii i chcę, aby ci lekarze byli dobrze weryfikowani

majkel drzewiecki (pruszcz gdański, 2022-12-19)

#7589

Mam ponad 26 lat stażu pracy, od poczatku w wysokim standardzie szkoleń, wraz z superwizją. Obecnie koncze szkolenie na akredytowanym szkoleniu psychoterapii. Uczestniczę w grupowych superwizjach, uczestniczę w warsztatach i szkoleniach. Pracuję zawodowo oraz prowadze prywatny gabinet. Za swoje szkolenie w psychoterapii place z własnych środków. Chcę mieć jasność, żebym mógł wykonywać swoją pracę, którą pomagam innym ze spokojem. Z odpowiednim poczuciem własnego bezpieczeństwa. To ważne...

Karol Stawik (Chorzów, 2022-12-19)

#7593

Zgadzam się z postulatami.

Bozena Kalemba (Gliwice, 2022-12-20)

#7600

Rozporządzenie jest wadliwe i niegodne tak ważnej funkcji jaką pełnią psychoterapeuci

Magdalena Namysłowska (Warszawa, 2022-12-20)



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...