PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Quoted post


Gość

#1450

2012-02-27 21:33

Klękamy w pokorze oddając cześć Stwórcy Nieba i Ziemi, Bogu Miłosiernemu i Wszechmogącemu i nie ustajemy w modlitwie:

Boże, którego ramię sprawiedliwe.
Żelazne berła władców świata kruszy,
Skarć naszych wrogów zamiary szkodliwe
Obudź nadzieją w każdej polskiej duszy.
Przed Twe ołtarze zanosimy błaganie
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie.

Odpowiedzi

LOWOBYWATEL

#2149 Baza hydroszczelinowania w Łowiczu gotowa do trucia Polski i Europy

2013-07-11 17:19:22

 

Łupki czekają na odkrycie, firma gotowa do pracy – tylko rząd się opóźnia
Wojciech Waligórski | wojciech.waligorski@lowiczanin.info
2013.07.11, ostatnia aktualizacja 2013.07.11


http://www.lowiczanin.info/content/galeria/8/11165/f25wwUOS5.jpg...

Łowicz będzie bazą dla 30 takich samochodów z pompami do szczelinowania.



Tak, to jest ryzyko biznesowe – przyznaje Ryszard Woronowicz, rzecznik prasowy firmy United Oilfield Services, budującej w Łowiczu swą bazę dla poszukiwań gazu i ropy z łupków, zapytany przez NŁ o perspektywy łowickiej inwestycji w sytuacji, gdy ślimaczy się tworzenie ram prawnych do prac poszukiwawczych i wydobywczych. – Ale jest szansa, że te roboty przyspieszą – dodaje od razu. I opowiada Nowemu Łowiczaninowi, jak będą przebiegały prace realizowane w oparciu o łowicką bazę.

 

Udziałowcy spółki UOS rzeczywiście zaryzykowali: jej kapitał zakładowy wynosi 137 mln zł, wniosło go kilku inwestorów z całego świata, z wiodącym funduszem inwestycyjnym Enterprise Investors. Z funduszy spółki wzniesiono już, na terenie zakupionym przed rokiem od miasta, bazę dla sprzętu i zgromadzono już tu jego część: zbudowane na podwoziach ciężarówek, zaprojektowane specjalnie na Europę, ale oparte o amerykańską technologię, jeszcze lśniące nowością pompy do szczelinowania, blendery, samobieżne laboratoria. Za kilka tygodni sprzętu jeszcze przybędzie.

 

Gdy byliśmy na terenie bazy, niemal wszystko było już gotowe do oficjalnego otwarcia, tylko że nadal nieznane były warunki finansowe i prawne, w których spółce przyjdzie działać. Ryszard Woronowicz jest jednak dobrej myśli, nie przerażają go doniesienia o wycofaniu się kilku właścicieli koncesji z poszukiwań w Polsce. – Wycofanie się kilku firm z Polski tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia przy ocenie rynku – mówi. – Pozostawiane koncesje są bowiem natychmiast przejmowane przez innych operatorów, którzy muszą wykonać taki sam zakres prac w poszukiwaniu węglowodorów.