Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

TEMIDA
Gość

/ #852 Re: Re: Re: #827

2012-03-22 23:05

#845: Marcus - Re: Re: #827

Art. 213 § 2 kodeksu postępowania cywilnego stanowi

§ 2. Sąd jest związany uznaniem powództwa, chyba że uznanie jest sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa.

Nie chodzi nam o uznanie naszego powództwa poza sądem. Chodzi o uznanie go w postępowaniu przed sadem. Wtedy sąd jest zobowiązany do orzeczenia na naszą korzyść.

Na Kolegi przekonanie o tym, że w świetle prawa wyrok nie może być niekorzystny powiem, że w naszych doświadczeń, nawet wyniesionych z  bieżącego postępowania, wynika, że prawo swoje a sądy swoje. Kolega też zaliczył takie doświadczenie ponieważ w świetle aktualnie obowiązującego prawa zawieszenie naszych postępowań było czynnością nieuprawnioną. Odsyłam do moich postów  #303 na str 13 forum oraz #331 i  #332 na str 14 forum.

Odnosząc się natomiast do czynności niezbędnych po wyroku, to nie wymagają one udziału notariusza. Taka jest zaleta wyroku sądowego w naszej sprawie, że oszczędza on nam wydatku związanego z kosztami notarialnymi. Wyrok opatrzony klauzulą prawomocności doręcza się bezpośrednio do wydziału ksiąg wieczystych w sądzie rejonowym :)