PETYCJA DO PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA w sprawie odwołania przetargu na przyznanie uprawnień do korzystania z miejsc postojowych dla dorożek na Rynku Głównym

Skontaktuj się z autorem petycji

Dziękujemy i nie poddajemy się - dla krakowskich koni!

2024-11-28 11:21:24

Niestety przetarg, o którego odwołanie apelowaliśmy, odbył się, a konie będą pracować w warunkach zbliżonych do obecnych do 2027 roku.

Mamy nowe, zatrważające dane opracowane przez Fundację Viva!: na 223 koni, pracujących w centrum Krakowa w ciągu lat 2019- 2020, 118 nie kontynuowało pracy w kolejnym sezonie 2022-2024. To jest 50% wszystkich koni. Według danych Vivy 83 zwierzęta już na pewno nie żyją. 

Mimo przekazania przez nas petycji, a także tych nowych dramatycznych informacji, apelowania w urzędzie do samych rządzących, ale też w mediach tradycyjnych i społecznościowych, nasz głos nie zmienił zdania włodarzy miasta. Prezydent nie wysłuchał apelu 2159 osób podpisanych pod tą petycją, głosu ekspertek i ekspertek i protestów mieszkańców. Krakowskie konie będą pracować na Rynku przez kolejne lata. Prezydent przesłał nam także odpowiedź pisemną, w której nie przychylił się do naszych postulatów. 

Ale nie poddajemy się! Dzięki Waszej mobilizacji nagłośniliśmy temat i zebraliśmy wspaniałe osoby z różnych środowisk, które będą dalej walczyć o powstrzymanie męczenia koni w Krakowie. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli podpisy, pisali maile do radnych i urzędu miasta, organizowali protesty i w nich uczestniczyli. To była wielka siła, którą teraz przekujemy w dalsze działania. 

Nie poddajemy się i walczymy o zdrowie i życie koni!


Aleksandra Owca, Radna Miasta Krakowa (a.owca@rmk.krakow.pl)



Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.