PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

/ #912 ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-06 11:03

Stanowisko Polskiej Geotermalnej Asocjacji im.prof.Juliana Sokołowskiego w sprawie sekwestracji CO2 ? "Dyrektywa CCS" Unii Europejskiej brzmi -" (...) Już dziś można stwierdzić, iż jest to katastrofalna decyzja dla Europy i Polski o skutkach wręcz niewyobrażalnych. Prawdziwa bomba chemiczna, niszcząca najpierw przepuszczalne złoża wnętrza Ziemi, warstwy wodonośne wody pitnej, wód mineralnych i wód geotermalnych; póżniej organizmy żywe, ludzi i zwierzęta, a wracając w końcu z wnętrza Ziemi do atmosfery, powiększająca dynamicznie efekt cieplarniany."

Następnie naukowcy z wymienionej Asocjacji proponują ? (...)Ponieważ składnikiem dwutlenku węgla jest węgiel, można z niego uzyskać syntetyczne paliwa ciekłe (benzynę, olej napędowy). I mogą to być paliwa o wiele tańsze niż dziś produkowane, ponieważ nie trzeba już wydobywać węgla. Jest to jeden z głównych kierunków naukowych i technologicznych ograniczenia w XXI wieku emisji CO2 do atmosfery, którym Unia Europejska i Polska powinny się zająć.

Pod takim stanowiskiem podpisały się autorytety naukowe w randze profesorów.

Na ile dwutlenek węgla jest gazem niebezpiecznym niech posłuży katastrofa z dnia 21 sierpnia 1986r nad jeziorem Nyos w Kamerunie. Zginęło 1700 osób oraz zwierzęta i roślinność. Relacje osób, którym udało się w porę uciec są przerażające i mogłyby posłużyć za kanwę filmu science fiction.

Oprócz, odległego zaledwie o kilka kilometrów od Kutna, Julianowa wytypowano jeszcze Lutomiersk k/Pabianic. Mieszkańcy, na spotkaniu zorganizowanym przez wójta gm. Lutomiersk z przedstawicielami firm zainteresowanych tym przedsięwzięciem, oprotestowali ten projekt, kategorycznie mu się przeciwstawiając. To całkiem inaczej niż w gminie Krzyżanów. Tutaj, w marcowym Biuletynie Informacji Samorządowej Gminy Krzyżanów, wójt gminy informuje cytuję dosłownie (...) Prace rozpoznawcze nie są konkretną inwestycją, która określała by już konkretne miejsce na wtłaczanie dwutlenku.

Na sesji Rady Gminy Krzyżanów w dniu 28 kwietnia, przedstawiciel firmy dokonującej odwiert (Przedsiębiorstwo Robót Wiertniczych i Górniczych w Warszawie) stwierdził, iż do pażdziernika roboty wiertnicze zostaną ukończone, a co będzie następnie robione to już firmy nie interesuje jak również w jakim celu jest on wykonywany?

Natomiast 6-u rolników Julianowa nie czekając na uchwałę Rady Gminy, na podstawie sporządzonej notarialnie umowy dzierżawy użyczyło swoje grunty na okres 10 lat, zgodnie z programem CCS, do składowania CO2 (w tym również wójt Krzyżanowa).

Czy mieli świadomość jakie może mieć skutki ich decyzja?
Czy wiedzą, że wtłaczanie gazu w ilości 1,8 mln ton rocznie jest niebezpieczne i gaz ma możliwość zmiany objętości o 300 razy?!!
Czy wiedzą, że wtłaczanie gazu pod ziemię spowoduje znaczne straty i to na obszarze około 200 km kwadratowych ?
Spadnie wartość gruntów i nieruchomości. (przyp. radnego gminy Krzyżanów G. Przepiórkowskiego) A w takim przypadku co z Kutnowską Specjalną Strefą Ekonomiczną?

Czy nadal firmy zachodnie będą chciały w niej inwestować swoje pieniądze, skoro posiądą wiadomość o zagrożeniu gazem CO2?

Dlaczego Elektrownia Bełchatów nie chce magazynować gazu na swoim terenie jeśli wtłaczanie gazu CO2 do ziemi jest procesem bezpiecznym? Nie zależy im na unijnych pieniądzach?

Dlaczego tak głośno protestują naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zwracając szczególną uwagę na zagrożenia?

W razie tragedii mogą umrzeć tysiące osób.

http://www.tvkutno.pl/?strona=forum&pd=listapostow&id=17328