Plan Ogólny Miasta Krakowa - wnioski dotyczące zabytkowej Straży Pożarnej
2024-06-24 09:37:45
Dzień dobry,
Już 30 czerwca mija termin składania wniosków do Planu Ogólnego Miasta Krakowa, stąd też wysyłam prośbę o przesłanie do Wydziału Planowania Przestrzennego wniosków w sprawie ochrony budynków Straży Pożarnej. Państwa zaangażowanie tutaj będzie istotne - pokazując ilością wniosków wolę społeczności łatwiej będzie przekonać UMK do uchwalenia w Planie Ogólnym zmian wobec Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
Dla ułatwienia, zaangażowany w sprawę mieszkaniec Starego Podgórza przygotował szkic wniosku jak i instrukcję wysyłania go do Wydziału Planowania Przestrzennego.
Rada Dzielnicy XIII Podgórze na ostatniej sesji jednogłośnie poparła zawarcie w swoich wnioskach do Planu Ogólnego fragmentu na temat ochrony gabarytów i charakteru kompleksu budynków (treść uchwały dostępna na BIP: https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/493381/karta ).
Ponadto, w budynkach Straży będą przeprowadzane także prace zabezpieczające i remontowe (póki co wykonywane są ekspertyzy i kosztorys), jako że budynki zostały na ten czas wycofane ze sprzedaży. W momencie otrzymania wyceny ZBK będzie wnioskowało do RMK o środki na wykonanie potrzebnych prac.
Pozdrawiam,
Igor Jurkowski
Igor Jurkowski
Udało się ochronić straż pożarną Podgórza!
2023-10-23 12:13:38
Wielkie podziękowania dla wszystkich biorących udział w petycji - dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, udało się przekonać wystarczająco wielu radnych miejskich do zagłosowania za wycofaniem pozwolenia na sprzedaż (a część przynajmniej do wstrzymania się od głosu). To wielki sukces - ale nie spoczywamy na laurach. Kolejne działania będą dotyczyć dodatkowej ochrony konserwatorskiej budynków, oraz postaramy się przekonać radę miasta do uchwalenia modyfikacji MPZP i wprowadzenia zabezpieczenia zmian w gabarytach i charakterze, aby ograniczyć możliwą ingerencję w budynki w razie przyszłej sprzedaży.
Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.