DOŚĆ PRZEMOCY WOBEC DZIECI

porwanie_dziecka.jpgURATUJ DZIECKO,

PODPISZ,

UŚWIADAMIAJ 

dziękuję Ci, że tutaj z nami jesteś 

 

 

 co drugi dzień dostaje screena, że nie żyje dziecko z rąk własnego ojca, bądź dziecko i jego matka - tak przemoc ma płeć według kryminologów .

" a to taki kochający tata był, dzień dobry mówił codziennie" mówią do reportera bliscy i sąsiedzi mordercy, a za plecami zabierają ciało dziecka w worku foliowym.

Przemocowy tata to nic ? Ważne że "tata" ?

 Do Sędziego Sądu Rodzinnego, Karnego, Cywilnego


"Szanowna/y Decydencie prawa rodzinnego i karnego 


Ze zgrozą, niedowierzaniem i złością czytam postanowienia/uzasadnienia sądów, wywiady Sędziów na temat rodzin i przemocy.

Przykład, tego jak beneficjentem uprzedzeń są niewinne dzieci, które świadomie pozostawia się w przemocy decyzja Sądu, pod przykrywką prawa pod hasłem "dobra dziecka". 

 

Zbrodnia, która zdarzyła się w Tarnowie, kiedy to ojciec zamordował dwoje swoich dzieci oraz żonę, gdy ta ośmieliła się złożyć pozew o rozwód.

Niezwykle rzadko, a już zwłaszcza w listopadzie, miesiącu przeciwdziałania przemocy, można przeczytać artykuł z takim nagromadzeniem stereotypów o kobietach i matkach, pełen mizoginii i naznaczonych victim blaming przekonań.

 

Sugerowanie, w mniej lub bardziej otwarty sposób, że kobiety w trakcie rozwodu są mściwe, interesowne i po prostu cwane jest jakimś niepojętym horrendum, rzeczą jednocześnie i groźną i niebezpieczną. 

 

 


Może właśnie dlatego zatrważa mnie brak refleksji i swego rodzaju duma, kiedy sędzia posługuje się przykładem odebrania dzieci, pomimo tego że, jak  mówi, „były one zadbane, miały odrobione lekcje i nie miały siniaków”, bo „matka była totalnie zdominowana przez męża” a ten „stosował terror psychiczny i nie miał świadomości (!), że jego metody wychowawczo-dyscyplinujące są niedopuszczalne”

(Np. sędzia Żurek) 

skandaliczny wyrok, wynikiem którego straumatyzowano dzieci i odseparowano je od jedynego bezpiecznego rodzica a krytyka i refleksja, że wymiar sprawiedliwości nie otoczył właściwą opieką ofiary i jej potomstwa, i nie ukarał kata.






Czy wiecie że GREVIO, Grupa Ekspertów Rady Europy ds. Przeciwdziałania Przemocy wobec Kobiet i Przemocy Domowej oczekuje, że Polska zaprzestanie używania terminu „alienacji rodziecielskiej” lub jemu równoważnych, ponieważ na jego podstawie matki wskazujące na przemoc ze strony ojca dziecka uznawane są za „niewspółpracujące” czy „winne” złych relacji ojca z dzieckiem?

 

Czy wiesz, że dziecko, świadek przemocy jest jednocześnie ofiara przemocy i że z racji tego należy mu się ochrona przed sprawcą, w taki sam sposób, jakby był bezpośrednio przemocą dotknięty?


Czy wiesz, że do eskalacji przemocy dochodzi wtedy, kiedy kobieta postanawia odejść a sprawca robi wszystko, by nadal sprawować nad nią i rodziną władzę i kontrolę?


Czy wiesz, że przemoc poseparacyjna jest dla systemu niewidoczna i nazywana jest konfliktem około-rozwodowym?


Czy wiesz, że wg badań schemat przemocy po rozstaniu przebiega zawsze w podobny sposób i że nazywany jest DARVO, od angielskiego skrótu: zaprzecz, zaatakuj, zamień ofiarę w sprawcę?


Czy wiesz, że w schemat DARVO wpisuje się m.in opozycyjne rodzicielstwo, akty terroru i zastraszania, śledzenie, uprowadzenia rodzicielskie, oskarżanie o alienację, niepłacenie alimentów na dzieci, niszczenie dobrego imienia kobiety czy stalking sądowy, czyli zasypywanie kobietę niezliczoną ilością pozwów, z którymi ma sobie nie poradzić, a także wiele innych działań, które w Polsce za przemoc domową, bo para już ze sobą nie mieszka, nie są uznawane?


Czy wiesz, , że zmusza się matki do badań w OZSS choć nie są one obligatoryjne, pod groźbą wprowadzenia pieczy zastępczej?


Czy wiesz, że nakazywanie kobietom wydawania dzieci pod opiekę przemocowych partnerów sprawia, że dzieci tracą zaufanie do jedynego bezpiecznego opiekuna, czują się zdradzone, nieważne i są narażone na wtórną retraumatyzację?


Czy zdajesz sobie sprawę z przerażenia dzieci i bezradności oraz bólu matek, które zmuszane są sądownie, by w tym haniebnym procederze uczestniczyć?


I na koniec, czy rozumiesz  konsekwencje, jako będzie to miało dla rozwoju psychicznego dziecka?

 


Judith L. Herman, badająca od lat zjawisko przemocy, współtwórczyni pojęcia zespołu traumy złożonej pisze, że gdyby ktoś chciał zaprojektować instytucję do wywoływania objawów pourazowych, nie mógłby wymyślić nic lepszego, niż istniejąca machina prawna. Ja wierzę jednak, że ludzie są w stanie przekraczać własne doświadczenia i pozostawiać własne przekonania, na rzecz sprawiedliwości.



PS. Ja, specjaliści  i  koleżanki, zajmujące się przemocą poseparacyjną, oraz tysiące kobiet, które zmagają się z nią na co dzień służymy pomocą i wiedzą,  Decydentom z sądów rodzinnych, karnych i cywilnych.

Jesteśmy do dyspozycji, mamy statystyki, literaturę fachową, relacje i naukowe badania.

 

Zapraszamy."

 

Tekst -Anita D.

@Mała Rzecz. Miłość i inne przemoce

Podpisano Mamy chroniące dzieci przed przemocą

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Katarzyna B będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...