GINEKOLOGIA WWL METAMORFOZA. Remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala MBNP w Wołominie

GINEKOLOGIA WWL – METAMORFOZA

Remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

 „Świetni lekarze”, „kochane położne”, „wspierający personel”, „opieka lepsza niż można sobie wyobrazić”,  takie opinie można przeczytać i usłyszeć o Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Powiatowego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Zdecydowana większość pięciogwiazdkowych opinii Google w zakładce Szpitala dotyczy właśnie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i odnosi się do opieki i kadry medycznej.

I to tyle z pozytywów…

Z drugiej strony mamy komentarze i opinie dotyczące infrastruktury oddziału:

„…ze względu na komfort sal poporodowych, drugi raz już nie chcę tam rodzić.”

„Ogólny wystrój sal i wyposażenie to PRL”

„Sale poporodowe pomimo remontu to koszmar jak na XXI wiek to skandal, żeby do łazienki (jedynej na oddziale) iść przez cały korytarz, dziecko zostawiając obcym koleżankom z sali. Sale ciasne i duszne po 3 osoby, jak dla mnie przystosowane dla dwóch osób, nie ma się jak ruszyć."

Standard warunków, w których leczą się mieszkanki powiatu odbiega znacząco od standardów oferowanych od dawna zarówno w szpitalach stołecznych, jak i powiatowych, chociażby w Otwocku czy Nowym Dworze Mazowieckim.

Intymność powinna być standardem, a nie komfortem

Jedna wspólna łazienka dostępna z korytarza na cały Oddział Położniczy, jedna na cały Oddział Ginekologii i Patologii ciąży, w którym jest w sumie kilkanaście sal i może być hospitalizowanych kilkadziesiąt pacjentek. Do tego wyposażona w dwa przeszkolone prysznice, całkowicie pozbawiające pacjentki intymności, tak ważnej akurat właśnie na tym Oddziale.

Odpadające tynki, zniszczone glazura i terakota, rozpadające się baterie prysznicowe, wieloosobowe niekomfortowe sale. Niewygodne i przestarzałe łóżka, bez możliwości elektrycznego wspomagania, która niewątpliwie jest już normą w większości oddziałów szpitalnych. Brak szafek na rzeczy osobiste czy też miejsca/stolika do spożywania posiłków.

Od kilkunastu lat Oddział nie przeszedł żadnego gruntownego remontu. A przecież na Oddziale przebywają pacjentki po porodach, operacjach, zabiegach, które muszą mieć możliwość utrzymania higieny w sposób łatwo dostępny, bezpieczny i komfortowy. Sama poprawa warunków i komfortu pobytu pacjenta na oddziale, ma również niebagatelny wpływ w procesie leczenia oraz powrotu do zdrowia

Kryterium wyboru konkretnego szpitala – czas realizacji zabiegów

Dodatkowo bardzo wiele do życzenia pozostawia czas oczekiwania na planowe zabiegi operacyjne, który wynosi nawet do roku. Z tego właśnie powodu część mieszkanek powiatu ucieka do innych szpitali, gdzie tą samą operację mogą mieć wykonaną w ciągu kilku tygodni.

O co walczymy?- Aby stać się oddziałem świadomego wyboru, a nie konieczności

Powiat wołomiński jest największym powiatem w województwie mazowieckim, jednym z największych w Polsce. Mieszka w nim ponad 140 tysięcy kobiet. Więcej niż połowa rodzących mieszkanek powiatu wybiera jednak szpitale poza Wołominem. A jednym z najistotniejszych powodów, dla których tak się dzieje jest standard warunków, jakie oferuje nasz szpital.Musimy to zmienić! Domagamy się rewitalizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Wołominie - przeprowadzenia w nim gruntownego remontu. My kobiety, mieszkanki powiatu wołomińskiego, zasługujemy na to, aby leczyć się i przebywać  w godnych, europejskich warunkach. Szpital w Wołominie powinien być szpitalem naszego pierwszego wyboru, a nie konieczności. A komentarze typu „warto było do was jechać!” stały się normą.

Modernizacja oddziału to szansa na rozwój

Metamorfoza oddziału ma też istotny wpływ na poprawę komfortu i bezpieczeństwo nie tylko pacjentów, ale też personelu. W czasach kiedy w wielu szpitalach brakuje kadry, przyciągnięcie i utrzymanie dobrego zespołu u nas daje szansę na wysoki poziom usług medycznych i dalszy rozwój oddziału.

Kierujemy naszą petycję na ręce Starosty Wołomińskiego, który jest organem prowadzącym szpital.

Czas przestać traktować kobiety, jak pacjentów drugiej kategorii!  

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Joanna Wasiak będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...