Stanowisko w sprawie ustawowego ograniczenia edukacji domowej

Komentarze

#2004

Podpisuję, ponieważ jestem uczennicą szkoły w chmurze i możliwość ta bycia na nauczaniu domowym bardzo mi pomogła w. życiu i jestem za to bardzo wdzięczna

Hanna Ugorowska (Warszawa, 2022-10-24)

#2006

Podpisuje ponieważ jestem na nauczaniu domowym i nie chce zostac na lodzie przez wyrzucenie ze szkoly

Marianna Konus (Bogacko, 2022-10-24)

#2008

Uważam, że to słuszny cel

Kinga Boryta (Zielona Góra, 2022-10-24)

#2025

Ponieważ nie chce zmian w chmurze

Roksana Kiraga (Nowe Warpno, 2022-10-24)

#2053

Jestem dopiero od tego roku na edukacji domowej. Jeszcze nie wiem w stu procentach jak działa to wszystko, ale jest to system w którym niezwykle się odnalazłam. Edukacja domowa daje mi nieograniczone możliwości i nie na ten moment wiem, że nie byłabym w stanie wrócić do "normalnej szkoły"

Aleksandra Bogusz (Warszawa, 2022-10-24)

#2063

jestem na edukacji domowej

Ola Sosnowska (Dzierżoniów, 2022-10-24)

#2073

wiem że dla niektórych nastolatków widywanie się z dużą ilością ludzi jaka jest w szkole może być dość przytłaczające dlatego chce ich wesprzeć

Julia Wrona (Tarnowskie Góry, 2022-10-24)

#2086

Uczęszczam do Szkoły w Chmurze,mam nauczanie domowe,które uratowało mi życie,dzięki edukacji domowej mogę skupić się na moim zdrowiu psychicznym i walce z ogromnymi lękami społecznymi oraz depresją.

Martyna Domaradzka (Rzeszów, 2022-10-24)

#2089

W trosce o dzieci i wolna edukację.

Sebastian Dymowski (Warszawa, 2022-10-24)

#2106

Podpisuję, ponieważ edukacja domowa to dla mnie sposób na przetrwanie szkoły średniej jednocześnie czując komfort psychiczny

Paula Tobias (Luzino, 2022-10-24)

#2115

ed bardzo mi pomogła

Kamila Sarniak (Nowe Miasto, 2022-10-24)

#2118

Uważam, że jest to indywidualna decyzja rodziców i ich dzieci. Niech każdy ma prawo do decydowaniu o własnych potrzebach i swoich wyborach.

Klaudia Banach (Lisów, 2022-10-24)

#2122

Jestem na nauczaniu domowym i dzięki temu mam czas na rozwijanie swoich pasji i realizowanie celów które sobie postanowiłem.

Bartosz Twardzik (Rymanów, 2022-10-24)

#2135

To nie fair by nie mieć wyboru

Maryla Jakubik (Wałcz, 2022-10-24)

#2153

Mieszkamy w Poznaniu. Edukacja domowa dla dwóch córek od 9 lat i jej efekty mówią same za siebie. 
Młodsza, 15-letnia córka spędziła w edukacji domowej praktycznie całą podstawówkę. Dołączyła do Liceum w Chmurze dzisiaj, 24 października. Jest pracowitą młodą graficzką, ale technikum graficzne, rozpoczęte we wrześniu, okazało się nieludzko przeładowane uczniami (900 osób w szkole dla 300) i lekcjami (2-zmianowa nauka, ciągłe okienka, 5-minutowe przerwy, lekcje poświęcone dyscyplinowaniu zamiast nauczaniu zawodu. Już od pierwszych zajęć wiedziała, że jest najsprawniej rysującą osobą na swojej specjalizacji "Grafika i poligrafia cyfrowa". Nie mogła jednak liczyć na specjalne traktowanie, bo na to szkoła tradycyjna zwyczajnie nie ma czasu i ochoty. Córka od około 4 lat pracuje w programach graficznych po kilka godzin dziennie, więc nie chciała tracić czasu i sił na nierówną walkę z systemem, który nie był zainteresowany jej umiejętnościami, tylko codziennymi zadaniami domowymi i kartkówkami. Wiem, że Chmura da mojej córce wolność niezbędną do tego, żeby mogła rozwijać już w tej chwili zaawansowane umiejętności i budować portfolio, dające bezkonkurencyjną pozycję na rynku pracy. 
Moja starsza, obecnie już 23-letnia córka ukończyła w trybie edukacji domowej najpierw gimnazjum, a potem liceum. Za swoją działalność społeczną została wyróżniona miejscem w gronie 25 under 25 magazynu Forbes. Współprowadziła fundację "Mamy Głos", gościła w Parlamencie Europejskim i u króla Belgii, założyła z koleżanką Agencję Pracy "Ogień" dla młodzieży, występowała w telewizji i na konferencjach, zrobiła masę dobrego dla polskich nastolatek. Można o niej poczytać choćby tutaj - https://domowa.edu.pl/edukacja-domowa-z-perspektywy-absolwentki-wywiad-z-weronika-zimna/. 

Obie moje córki mówią biegle po angielsku, korzystając z tego języka w codziennej komunikacji, nie w kartkówkach. 
Żadnej z moich córek nie pomieściła szkoła stacjonarna, chociaż przed przejściem do edukacji domowej szalenie lubiano wysyłać starszą na konkursy i olimpiady, bo wiadomo było, że wygra. Gdybyśmy zostały w tradycyjnej szkole, moje córki nie wzięłyby udziału w rzeczywistości, którą chcą bardzo aktywnie współtworzyć, otwierając ją na to, co mają światu do zaoferowania. Bez edukacji domowej pewnie miałybyśmy w domu archiwum nagród książkowych za dobre wyniki w nauce i trochę świadectw z paskiem. Też mi takie zostały po mojej karierze "prymuski", od której szkoła chciała tylko konkursów, ale nic w zamian. Tymczasem w edukacji domowej moich odszkolnionych córek zyskałyśmy coś nieskończenie cenniejszego: naukę podejmowania decyzji o swojej przyszłości, współdziałanie w świecie nieograniczonym do szkolnej ławki, start w prawdziwym życiu kilka lat wcześniej przed rówieśnikami, z wysoko rozwiniętymi kompetencjami społecznymi i zawodowymi, z ukierunkowanym rozwojem i świadomością tego, co lubi się robić. 
Współczesne dzieci są ogromnie kompetentne i mają do zaoferowania światu mnóstwo energii i umiejętności. Wierzę, że właśnie one naprawią kiedyś dzisiejszą edukację, ucząc ją pytać uczniów, co mogłyby już teraz, przy tym stanie swojej wiedzy i emocji, zrobić dobrego dla świata, dla swoich małych ojczyzn, dla seniorów, dla rówieśników albo młodszych dzieci z tej samej szkoły. Wierzę, że współczesne dzieci nauczą edukację pytać, do czego naprawdę mogą się przydać. 
Chciałabym poprosić o zaufanie tym wszystkim, którzy z perspektywy systemu pewnie wyglądają, jakby poszli na wielkie wagary nazywane edukacją domową. Otóż - poszli ciężko pracować na swoją przyszłość, w szybszym tempie, indywidualnie, z mnóstwem godzin poświęcanym na rozwój, bez depresji szkolnej, z bezcennym poczuciem sensu w tym, co robią. I okazuje się, że zamiast na gazetkę ścienną, mają wówczas szansę trafić na listę Forbesa. 

Justyna Zimna (Poznań, 2022-10-24)

#2158

Uważam, że wybór pana Czarnka zniszczy tylko pokolenie, nasze, własnych dzieci, które kiedyś będą. Zostaną nam wszystkim podcięte skrzydła

Wiktoria Modzelewska (Gdynia, 2022-10-24)

#2162

ED to wolność ED to możliwości

Jan Kępiński (Warszawa, 2022-10-24)

#2174

podpisuje poniewaz uwazam ze edukacja domowa jest dla niektorych osob kluczowym wyjsciem, nie odnajduja sie w szkole a system ten batdzo sprzyja ich psychice

natalia nachyla (gdansk, 2022-10-24)

#2175

Chce żeby szkoła w chmurze nadal funkcjonowała.

Helena Tarlaga (Łomianki, 2022-10-24)

#2188

Podpisuje ta petycje, ponieważ jestem uczennica Szkoły w Chmurze i uważam, ze taka szkoła w naszym polskim państwie tez jest potrzeba.

Żaneta Czerwińska (Łęczyca, 2022-10-24)



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...