Protest przeciw szkodliwemu rozbudzaniu nadziei na leczenie COVID-19 komórkami macierzystymi.
Komentarze
#7
Podpisuję, ponieważ uważam, że to nie czas na ponoszenie kosztów badań nie mających uzasadnienia naukowego, w sytuacji gdy każda złotówka z budżetu państwa powinna być spożytkowana na ochronę życia i zdrowia polaków, a także ochronę przedsiębiorstw i miejsc pracy.Małgorzata Łobocka (Warszawa, 2020-03-26)
#9
Nie można podawać informacji quasi naukowych jako oczywistych rozwiązań terapeutycznych; to wysoce szkodliwe.Teresa Wesolowska (Szczecin, 2020-03-26)
#17
Podpisuje petycję, ponieważ uważam, że nie należy rozpowszechniać informacji nieudowodnionych naukowo.Ewa Łojkowska (Gdańsk, 2020-03-26)
#41
Proszę przeznaczać pieniądze obywateli na to, co działa.dr hab. Anna Ochab-Marcinek, Instytut Chemii Fizycznej PAN
Anna Ochab-Marcinek (Warszawa, 2020-03-26)
#60
Podpisuję . ponieważ takie wypowiedzi wprowadzają zamęt i niepotrzebne nadzieje.Kazimiera Zgórska (Jadwisin, 2020-03-27)
#79
Zgadzam się z przedstawionym apelem.Anna Skorupska (Lublin, 2020-03-27)
#88
Komórki macierzyste nie leczą ani nie hamują infekcji wirusowych ani bakteryjnych!Barbara Torbus-Lisiecka (Szczecin, 2020-03-28)
#99
Podpisuję tę petycję, ponieważ nie ma dowodów na korzystne działanie tzw. komórek macierzystych podczas leczenia infekcji COVID-19, a podawanie tych komórek może mieć niekorzystny wpływ na biorcę. Takie stanowisko głoszą uznane, międzynorodowe towarzystwa naukowe. Jestem przeciwny marnowaniu pieniędzy publicznych, to znaczy pochodzących także z moich składek na niesprawdzone postępowanie lekarskie budzące narastające kontrowersje w czasach, gdy brakuje środków na podstawowe potrzeby w ochronie zdrowia.Marcin Jóźwik (Olsztyn, 2020-03-29)
#104
Jestem naukowcem zajmujacym się komórkami macierzystymi.Agnieszka Bernat-Wójtowska (Gdańsk, 2020-03-29)
#107
W pełni zgadzam się ze stanowiskiem prezentowanym w niniejszej petycji.Przemysław Duda (Wrocław, 2020-03-29)
#118
Jako doktorantka nauk biologicznych rozumiem bezzasadność stosowania komórek macierzystych w leczeniu CoViD-19Katarzyna Lorencik (Kraków, 2020-03-30)
#124
Od kilku lat obserwuję, jako przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego PRAWDA, przez klinikę, funkcjonującą na terenie szpitala, za zgodą i z udziałem władz Uniwetsytetu, proceder wyłudzania pieniędzy, od osób chwytających się wszystkiego aby ratować swoich bliskich. Osoby informujące o fakcie nielegalnych, niemoralnych, praktyk, spotyka trwające od kilku lat postępowanie dyscyplinarne oraz inne represje ze strony rektora prof. Ryszarda Góreckiego członka rzeczywistego PAN. Kuriozum to fakt, że komisja bioetyczna UWM , w tej sprawie nic nie robi, ale jak ma coś robić, skoro szefową komisji jest szefowa"KLINIKI"ANDRZEJ ADAMOWICZ (PURDA, 2020-03-31)
#129
wywiad z dr. Yezhou Shengiem, badaczem vilcacory z Biomedycznego Centrum Uniwersytetu w Lund, w Szwecji, pt. „Inteligentna i fascynująca”. Dr Sheng w rozmowie tej stwierdził m.in.: „Ponad wszelką wątpliwość mogę powiedzieć, że Uncaria tomentosa może być ważnym narzędziem farmakologicznym. Posiada silne właściwości cytostatyczne, immunomodulujące i antyzapalne. To, co wynika z tysiąca lat doświadczeń południowoamerykańskich Indian, znajduje w tej chwili potwierdzenie w laboratoriach”. I dalej: „Uncaria działa na system immunologiczny i dostosowuje jego sprawność do potrzeb organizmu. Nie tyle aktywizuje go, co go moduluje. To (…) przejaw jej «inteligentnego» działania. Można przypuszczać, że wynika to z tego, iż vilcacora działa dwutorowo: po pierwsze poprzez system immunologiczny i układ krwiotwórczy; po drugie – bezpośrednio na komórki. Ta podwójna droga dostępu do organizmu może tłumaczyć wielką siłę oddziaływania tej rośliny”.Henryk Mongiało (Elblag, 2020-04-02)
#140
ProtestujeWiktoria Wiesner (Gniezno, 2021-02-21)