STOP DYSKRYMINACJI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH (NIESAMORZĄDOWYCH)!
Komentarze
#4
Podpisuję się, ponieważ nie zgadzam się na dyskryminację i gorsze traktowanie placówek niepublicznych.Ewa Ziętek (Borówiec, 2025-02-12)
#6
Jestem nie tylko dyrektorem szkól niepublicznych z 30 letnim stażem ale również prezesem Krajowego Forum Oswiaty Niepublicznej, wiem jakie to istotne dla tysiecy szkolMagdalena Wontek (Sosnowiec, 2025-02-12)
#29
Bez szkolnictwa niepublicznego szkolnictwo publiczne nie podoła wyzwaniom i się załamie oraz bardzo dużo dzieci i młodzieży będzie miało utrudniony dostęp do edukacjoWanda Łuczak (Warszawa, 2025-02-12)
#30
Uważam że szkoła prywatna jest taka sama szkoła jak publiczna. Nie powinna być w żaden sposób dyskryminowana.Marta Stryjska (Stargard, 2025-02-12)
#35
Jestem za utrzymaniem placówek prywatnychSławomir Wójcik (Boguszów-Gorce, 2025-02-12)
#37
Doceniam wkład jakość prywatnej oświatyI uważam że dotacje powinny być równe 100 procentowe na każde dziecko
Pozbawianie dotacji tych placówek jest karygodne i wbrew zasadom równego orawa podmiotów
Katarzyna Tomańska (Michałkowa, 2025-02-12)
#50
Nie zgadzam się z tym, aby rodzic nie miał wyboru. Nie zgadzam się również z system pruskim w państwowych szkołach. Nie zgadzam się z tym, że w szkole państwowej nauczyciel bazuje na słabych stronach dziecka, tak jakby miał dostać nagrodę za to, że przyłapie ucznia na tym czego nie umie, nie rozumie, nie potrafi( często z winy tegoż właśnie nauczyciela , bo mu nie zależy, słabo uczy, nie tłumaczy, przecież karta nauczyciela i tak go chroni).Dorota JANEK-JEŻ (Bialystok I, 2025-02-12)
#61
Mam dość!Pracujemy dla dobra oświaty, a traktowani jesteśmy jak zło konieczne.
Anna Nowak (Jaworzno, 2025-02-12)
#65
Jestem rodzicem.Nie zgadzam się z finansowaniem wyłącznie przedszkoli publicznych !Alicja Filińska (Kwidzyn, 2025-02-12)
#81
Nie zgadzam się na ograniczanie wolności oraz dyskryminację dzieci, które niejednokrotnie mają do wyboru tylko niepubliczne przedszkole bo w państwowych brak miejsc!Aneta Basdorf (Słubice, 2025-02-12)
#86
Placówki niepubliczne nieustannie podnoszą jakość edukacji, są bardziej elastyczne i innowacyjne .W placówkach niepublicznych są mniejsze grupy,więcej kadry i specjalistów .Wioletta Rak (Bychawa, 2025-02-12)
#92
Ponieważ rodzice powinni mieć wybór gdzie chcą zapisać swoje dzieci.Agnieszka Nowak-Maliszewska (Suków, 2025-02-12)
#98
Nie zgadzam się z dyskryminacja oświaty niepublicznejRenata Malecka (Czarnkow, 2025-02-12)
#99
Zgadzam się z treścią petycji i jestem przerażony polityką Państwa polskiego w kwestii edukacji prywatnej.Przemysław Ziembora (Poznań, 2025-02-12)
#107
Różnorodność form kształcenia pozwala lepiej dopasować edukację do potrzeb konkretnego dziecka. Szkoły niepubliczne często oferują programy sprofilowane pod szczególne talenty czy potrzeby uczniów.Radosław Rogalski (Sosnowiec, 2025-02-12)
#110
Podpisuję ponieważ prowadzę żłobek i przedszkole o widzę, że kolejny rząd robi wszystko, żeby zabić nasze biznesy, z których nota bene czerpie podatki i które kosztują nasz budżet państwa mniej niż publiczne. Jest więc to działanie na szkodę podatników czyli marnotrawstwo.Katarzyna Moyney (Poznań, 2025-02-12)
#114
Jestem z sektora prywatnego.Agnieszka Kucharzewska (Poznań, 2025-02-12)
#117
Podpisuje ponieważ byłoby to dyskryminujące, dlaczego mają być równi i równiejsi? Przedszkola i szkoły prywatne często oferują o wiele bogatszy program edukacyjny, realnie zmieniają się od podstaw, mają odwagę odrzucać stare metody i podejścia do edukacji, idą z duchem czasu, proponują nowe metody, rozwijają kompetencje miękkie u dzieci czego bardzo brakuje w przedszkolach i szkołach publicznych i mają być jeszcze za to ukarane????Magdalena Szczepaniak (Poznań, 2025-02-12)
#118
Podpisuję, ponieważ nie zgadzam się z windowaniem ogólnie pojętej jakości edukacji, pobytu i bezpieczeństwa w placówkach publicznych kosztem placówek niepublicznych. Tylko zdrowa konkurencja między placówkami może rzutować na ich jakość. Szanownego p. Redaktora GP boli, że placówki niepubliczne pobierają czesne, ale nie zadaje sobie pytania skąd placówki publiczne czerpią na inwestycje i niestandardowe wydatki. Podpowiem - z budżetu gminy, czyli także jego, p. Redaktora, podatków. Niezmiernie oburza mnie stwierdzenie, że niby dyrektor publicznej placówki zarabia swoje pieniądze uczciwie, z poświęceniem i pasją, a dyrektor niepublicznej bogaci się w obrzydliwy sposób kosztem dzieci. Ponadto chciałabym zauważyć, iż pułap zarobków dyrektora publicznego jest ustawowo zdecydowanie wyższych niż dyrektora niepublicznego, a mit o prywatnym Eldorado wiecznie żywy!Marzena Mierkiewicz (Poznan, 2025-02-12)
#124
Przedszkola i żłobki niepubliczne są dobrym wyborem dla rozwoju dzieckaMarlena Klawe (Dąbrowa, 2025-02-12)
#125
Rodzice mają prawo mieć wybór, a szkoły społeczne są laboratorium niezbędnych zmian w edukacji .Ewa Kurman-Grzybko (Warszawa, 2025-02-12)
#143
Moje dziecko chodzi do niepublicznego przedszkola specjalnego jedynego w całym powiecie. Nie ma szans dostać się do publicznego bo takowego nie ma. Dziecko niepełnosprawne , wymagające, jeżeli podniosą nam znacznie opłaty. KE będzie mogło uczęszczać a to jego okno na świat.Agnieszka Paszkowska (Wierzchocino, 2025-02-12)
#154
Subwencja to nie łaska rządzących (zarówno na szczeblu samorządowym jak i rządowym) a pieniądze podatników, także tych, którzy zdecydowali się na kształcenie dzieci w systemie prywatnym. Jestem przeciwna nierównemu traktowaniu dzieci. Jestem przeciwna okradaniu. Ponadto w wielu przypadkach edukacja prywatną to jedyna szansa dzieci z problemami na rozwój.Dagmara Muszyńska (Grodzanów, 2025-02-12)
#165
Pracuję w szkole niepublicznej, mój syn skończył gimnazjum i liceum niepubliczne i była to najlepsza edukacja dla niego.Marta Kaczmarek (Głogów, 2025-02-12)
#181
Uważam że szkoła jest w stanie zapewnić jak najwyższe standardy moim dzieciomKatarzyna Świętek (Lgiń, 2025-02-12)
#182
W 1989 roku wybraliśmy wolność, demokrację, otwarty rynek. Wolność oznacza możliwość dokonywania wyborów, a konkurencja sprzyja jakości.Jako rodzicowi zależy mi na istnieniu alternatywy wobec publicznego systemu oświaty, który w wielu przypadkach nie spełnia swojej roli. Ponadto nie ma perspektyw nie tylko na jego reformę co na transformację.
Opowiadam się za funkcjonowaniem prywatnego oraz publiczno-prywatnego systemu edukacji na wszelkich poziomach kształcenia, a zwłaszcza przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów. Takowe instytucje powinny być traktowane przez system oświaty na zasadach równości z placówkami publicznymi.
Jeśli samorządom brakuje pieniędzy to opowiadam się za reformą systemu podatków od nieruchomości który powinien ewoluować w stronę podatku katastralnego. Obecnie nie widzę przesłanek do utrzymania rozwiązania w tym zakresie które obowiązuje od epoki peerelu.
Mateusz Rutkowski (Kicin, 2025-02-12)
#192
Nie zgadzam się z decyzją obcinania dotacji dla jednostek niepublicznych zarówno szkół jak i przedszkoli. To są ważne decyzje o źródło dochodów ludzi, którzy ciężko pracują każdego dnia z dziećmi i młodzieżą. Państwo powinno traktować każde dziecko równo i za nim powinna iść dotacja oświatowa i to taka która zapewni porządną kadrę dla ich wychowania i warunki do wzrostu. Inaczej upadnie wiele placówek niepublicznych a to wielka szkoda dla społeczeństwaSylwia Koźluk (Słupsk, 2025-02-12)