SPRZECIW DLA LIKWIDACJI FILII BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W ŻNINIE

Adam Jan Gadomski
Autor petycji

#1

2016-01-07 20:58

Istotne i bardziej szczegółowo przedstawione powody dot. wystosowania tej e-petycji znajdują się pod istniejącym od 30.12.2015 na FB linkiem: https://www.facebook.com/Nielikwidacjiwpbfiliaznin2015/?ref=aymt_homepage_panel -zapraszam. Adam.


Gość

#2

2016-01-09 14:25

Popieram istnienie biblioteki. W czasie, kiedy spada czytelnictwo książek, ich cena jest często barierą w rozwoju młodych ludzi, należy lokalnych bibliotek nie likwidować!!
Adrem

#3

2016-01-09 15:42

Tak, czytelnictwo (to klasyczne!) dramatycznie spada, właśnie to z papierową książką w ręce - ludzie głównie po stronach internetowych buszują, a co najwyżej, ebuki próbują "przemycać", gdy gdzieś w środkach komunikacji masowej się znajdą. Na uczelniach polikwidowano biblioteki wydziałowe i instytutowe, te podręczne w sumie, gdzie nauczyciel i uczeń (student) spotkać się mogli i podyskutować nawet nad otwartą stronica książki, a teraz? Do czego więc to wszystko prowadzi? Elektornizacja księgozbiorów jest nieunikniona, ale musi być rozsądnie prowadzona!


Gość

#4

2016-01-10 15:17

Dlatego, że sama korzystam z małej filii biblioteki miejskiej. Jest mi do niej bliżej niż do biblioteki głównej.

Gość

#5

2016-01-11 14:30

Tu chodzi wprawdzie o Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką - jedną z jej Filli w Żninie (choć rzecz dotyczyć ma prawdopodobnie prawie wszystkich Filii) - nie mniej jednak zasada jest bardzo podobna: potrzebujemy kontaktu czytelniczego, wyjścia z naszych 'alienujących pieleszy' i po prostu spotkania z 'żywą książką'. (Zauważmy, że teraz niestety czytelnictwo książek, nawet z pozycji używania smartfonów i dotykowych komórek, bywa wybiórczo, choć coraz powszechniej uskuteczniane!) Sąsiadująca z tą pedagogiczną bibliteką w Żninie, tamta miejska, podlega tej samej zasadzie, choć postać i zakres posiadanych księgozbiorów różnią się! Szkoda tylko, że dyrektor owej miejskiej biblioteki dołaczyła swoją postawą i usiłowaniem zamiany tej pedagogicznej na pewien klub, do "klubu" tych, co to nie sposób nazwać ich inaczej niż, niż pejoratywnie:  likwidatorami ... kultury w tym obrosłym w chlubne tradycje, niedużym powiatowym mieście?!


Anonymous

#6

2016-01-19 22:29

Należało zdecydowanie podpisać, ponieważ skutki rezygnacji z popierania miejsc(a), gdzie adept pedagogiki i wychowania znajdzie właściwą poradę i odpowiedni egzemplarz książki do wypożyczenia, mogą być w dłuższej perspektywie czasowej opłakane i nieodwracalne. Jeśli taki proces rozprzestrzeni się, a na to się zanosi, na (prawie) całe województwo, to już pachnie zapaścią kulturalną ...
Dlatego do Pana Zbigniewa Ostrowskiego, Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego, apelujemy o uszanowanie kilkudziesięcioletniej historii Filii PBW w Żninie (oraz innych filii!) i o pilne podjęcie działań skutkujących zagwarantowaniem stabilnego i prawidłowego funkcjonowania tej (i każdej innej) placówki podległej PBW w Bydgoszczy. Zdajemy sobie obecnie sprawę, iż decyzja o dalszym finansowaniu działań placówki w sensie zarówno obsługi księgozbioru, jak i doposażenia jej kadry, jest w rękach wojewówdztwa - przyglądać się będziemy temu bardzo bacznie, zwracając uwagę na każdy szczegół w podejmowanych decyzjach, bo do tego - jako społeczeństwo obywatelskie - mamy po prostu prawo!


Gość

#7

2016-01-29 12:11

Jestem pracownikiem biblioteki pedagogicznej i rozumiem sytuację koleżanek z innej biblioteki. Niestety mogę kiedyś podzielić ich los...
Szczerze zaangażowany

#8 Re:

2016-02-04 21:20

#7: -  

Oby nigdy nie!  Bibloteka obroni się sama! Prawdziwy czytelnik o tym zawsze wie i to rozumie! Niestety pomimo ambicji P.T. Decydent nie ma czasu na czytanie i tu tkwi problem: brak zrozumienia dla tej sprawy! A unijne wymogi uatrakcyjniania i komercjalizacji miejsca ... oto negatywna dewiza sprawcza: wstyd!