Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom
TEMIDA |
/ #967 Re: 154 do Temidy2012-04-10 19:04http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Hajduk.jpg... Trudno w tej sprawie wyrokować. W każdym razie w styczniu br. zwracaliśmy się z tego miejsca do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina o odwołanie Sędziego Wojciecha Hajduka z funkcji Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz do Premiera Donalda Tuska o udzielenie Panu Ministrowi wsparcia w realizacji naszego wniosku (nasze posty nr 436, 442 i 443 na str. 18 forum.). Obydwa wnioski zostały również wysłane w dn. 25.01.2012r. w formie poczty elektronicznej do Biura Ministra i Kancelarii Premiera. Niezaprzeczalny jest fakt, że 23 marca 2012r, z udziałem Prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach Romana Sugiera, odbyło się Zgromadzenie Ogólne sędziów Sądu Okręgowego w Gliwicach, na którym zaopiniowana została przedstawiona przez Ministra Sprawiedliwości kandydatura Henryka Brzyżkiewicza na stanowisko Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach. Zmiana podyktowana została powołaniem przez Ministra Sprawiedliwości Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach Wojciecha Hajduka na stanowisko Dyrektora Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości. Nie będziemy się zastanawiać, czy ta nominacja to awans, czy też niezupełnie. Ważne, że na istotnym dla naszych spraw stanowisku nie ma już naszego głównego hamulcowego. Ze stanowiska Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach odszedł człowiek, który nie był sojusznikiem naszej batalii o poszanowanie prawa w ruchu spółdzielczym. Ps. Na fotografii Prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach Roman Sugier (z lewej) dziękuje za dotychczasową współpracę byłemu Prezesowi Sądu Okręgowego w Gliwicach Wojciechowi Hajdukowi. MY TEŻ DZIĘKUJEMY A ADRESATAMI NASZEJ WDZIĘCZNOŚCI SĄ MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI PAN JAROSŁAW GOWIN ORAZ PREZES RADY MINISTRÓW PAN DONALD TUSK.
|
|
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
Wniosek o postawienie Premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu
APEL O WSPARCIE DLA MEDYCYNY NATURALNEJ I ZIELARSTWA
NIE dla wyburzenia "Pałacyku pod Pszczółką" w Limanowej
Poprawa prawa! Nieuczciwym najemcom mówimy Nie
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
Ustanowienie dnia 22 września Dniem Pamięci o Zagładzie Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej
NIE farmom fotowoltaicznym w okolicy Źródeł Łyny #RatujmyŁynę
Apel o kontynuację budowy CPK
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
List otwarty do Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w związku ze stwierdzeniami przedstawionymi publicznie w trakcie posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Cukrzycy w dniu 02.04.2025r.
3032 Utworzone: 2025-04-07
Petycja w sprawie zapewnienia rodzicom dzieci hospitalizowanych w oddziałach intensywnej terapii całodobowego towarzyszenia rodzica.
64058 Utworzone: 2025-02-13
STOP likwidacji Poradni Seksuologicznej
190 Utworzone: 2025-04-09
STOP dla lokalizacji kamieniołomu Jurczyce w Krainie Wygasłych Wulkanów
2490 Utworzone: 2025-03-18
Nie dla zabudowy otuliny rezerwatu "Łosiowe błota" w Lesie Bemowskim (działka 180, 0010 Janów, gm. Stare Babice, teren dawnej Bazy Radarowej)!
974 Utworzone: 2025-04-06
Prezydencie, dość kpin z mieszkańców Klin(ów)!
150 Utworzone: 2025-04-09
PETYCJA W SPRAWIE DOSTĘPU DO POMP INSULINOWYCH DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ PO UKOŃCZENIU 26 ROKU ŻYCIA
18630 Utworzone: 2025-03-17
Petycja w sprawie transportu zbiorowego na trasie Złotoryja -Legnica
114 Utworzone: 2025-04-10
Uratujmy Żorską Porodówkę.
420 Utworzone: 2025-04-08
Lista poparcia projektu uchwały obywatelskiej „Dotyczącej zakazu zbiorowego i indywidualnego zakwaterowania cudzoziemców w nieruchomościach na terenie miasta Suwałki w ramach tzw. „paktu migracyjnego”
419 Utworzone: 2025-04-03
Petycja w sprawie BUDOWY LINII TRAMWAJOWEJ DO URSUSA
171 Utworzone: 2025-04-01
Wniosek dotyczący zmian w komunikacji zbiorowej we Wrocławiu po uruchomieniu TA na Jagodno
80 Utworzone: 2025-04-10
Protest przeciwko planom wycinki lasów na Lublinku w Łodzi, co umożliwia przyjęty mpzp
67 Utworzone: 2025-04-10
Rewitalizacja linii kolejowej nr 103 Wadowice – Spytkowice – Trzebinia
64 Utworzone: 2025-04-09
Petycja do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o weto dla Ustawy zmieniającej ustawę z 13 lipca 2023r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
5677 Utworzone: 2025-03-25
Sprzeciw wobec projektu utworzenia Centrum Integracji Cudzoziemców w Toruniu.
2071 Utworzone: 2025-03-04
PETYCJA PRZECIWKO BUDOWIE SPALARNI ODPADÓW (modernizacji ciepłowni na ul. Pontonierów w spalarnię odpadów komunalnych) W DZIELNICY REMBERTÓW M.ST. WARSZAWY
881 Utworzone: 2025-03-25
Zniesienie obowiązkowej matury z matematyki.
22589 Utworzone: 2025-01-05
Petycja do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o zmianę zapisu w nowym programie Czyste Powietrze
291 Utworzone: 2025-04-03
Dość traktowania pilotów jak przestępców przez Urząd Lotnictwa Cywilnego!
443 Utworzone: 2025-03-27