STOP KUMULACJI ROCZNIKÓW

Mizzi
Gość

/ #200

2016-11-18 00:51

Uważam, że daliśmy szansę młodym ludziom aby mogli się realizować w klasach profilowanych zgodnie z ich zainteresowaniami, co pozytywnie wpłynie na ich życiowe wybory i wejście w dorosłość.
Umożliwiamy im rozwijanie swojej kreatywności, dajemy możliwość rozwinięcia skrzydeł i patrzenia pozytywnie w przyszłość.

Zamiast niszczyć to co wypracowano przez kilkanaście lat i daje pozytywne efekty, to należy wspierać tych młodych ludzi przez zwiększenie pomocy psychologiczno - pedagogicznej ( w każdej szkole pedagog i paycholog na pełnym etacie a nie na pół etatu.)
Zatrudnienie logopedów na pełnych etatach.
Zapewnienie opieki medycznej przez 8 godzin dziennie a nie tylko 2x w tygodniu po 3 godziny.
Wsparcie specjalistów : oligofrenopedagogów, surdopedagogów czy tyflopedagogów jeżeli jest taka potrzeba a nie poszukiwanie specjalistów po całym mieście i to tylko na godziny.
I wiele innych problemów związanych z doposażeniem gimnazjów w środki metodyczne, które powinny być do dyspozycji nauczycieli.
Nowoczesne pracownie komputerowe z pełnym wyposażeniem. Komputeryzacja klas lekcyjnych.
Już nie wspominając o starym i niefunkcjonalnym umeblowaniu pracowni czy też dopasażeniu je w podstawowe sprzęty potrzebne do pracy nauczycieli.
Zwiększenie dofinansowania szkół.
Wymieniać można by było jeszcze wiele, etc...