Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

TEMIDA

#526 Re: Spoldzielca

2012-02-06 22:56

#520: - Spoldzielca

Art. 48.

1. Na pisemne żądanie najemcy (każdego)spółdzielczego lokalu mieszkalnego (przekazanego zarówno odpłatnie jak też nieodpłatnie), który przed przejęciem przez spółdzielnię mieszkaniową był mieszkaniem przedsiębiorstwa państwowego, państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej, spółdzielnia jest obowiązana zawrzeć z nim umowę przeniesienia własności lokalu, po dokonaniu przez niego:

1) spłaty zadłużenia z tytułu świadczeń wynikających z umowy najmu lokalu,

2) wpłaty wkładu budowlanego określonego przez zarząd spółdzielni w wysokości proporcjonalnej do powierzchni użytkowej zajmowanego mieszkania wynikającej ze zwaloryzowanej ceny nabycia budynku, jeżeli spółdzielnia nabyła budynek odpłatnie.

2. Żądanie, o którym mowa w ust. 1, przysługuje również osobie bliskiej w stosunku do najemcy, o którym mowa w ust. 1

3. (uchylony)

4.Kaucje mieszkaniowe, o których mowa w art. 7 ust. 3 w związku z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 12 października 1994 r. o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe (Dz. U. Nr 119, poz. 567, z późn. zm.1)) podlegają zaliczeniu na poczet wkładu budowlanego lub na poczet pokrycia kosztów, o których mowa w ust. 3.

5. Wysokość kaucji mieszkaniowej zaliczonej na poczet wkładu budowlanego wa-loryzuje się proporcjonalnie do wartości rynkowej lokalu. W pozostałych przy-padkach zwrot kaucji następuje w wysokości środków przekazanych spółdzielni przez przedsiębiorstwo państwowe, państwową osobę prawną lub państwową jednostkę organizacyjną.

6. Wynagrodzenie notariusza za ogół czynności notarialnych dokonanych przy zawieraniu umowy, o której mowa w ust. 1, oraz koszty sądowe w postępowaniu wieczystoksięgowym obciążają najemcę, na rzecz którego spółdzielnia dokonuje przeniesienia własności lokalu.

7. Wynagrodzenie notariusza za ogół czynności notarialnych dokonanych przy zawieraniu umowy, o której mowa w ust. 1, wynosi 1/4 minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Przedmiotem pytań prawnych skierowanych do Trybunału jest wyłącznie ustęp 1 w art. 48 ustawy (włącznie z obydwoma należącymi do niego podpunktami)

Sformułowania wpisane tłustym drukiem w ustępie  1 to moje dopiski, które w oryginale nie występują. Fragment ustępu pierwszego w art. 48, w którym znajdują się moje dopiski mówi o lokalu spółdzielczym, który przed przejęciem był własnością przedsiębiorstwa państwowego. Formy przejmowania były dwie: odpłatne przejęcie i przejęcie nieodpłatne. Skoro fragment ten nie wskazuje, wyraźnie, że chodzi o jedną z nich, zakłada się, że zapis tego fragmentu dotyczy wszystkich mieszkań przekazanych do spółdzielni, czyli przekazanych zarówno odpłatnie jak i nieodpłatnie.

Z logicznej interpretacji tego ustępu wynika, że jeżeli lokal został przekazany do spółdzielni odpłatnie, aby go nabyć  najemca musi spełnić dwa warunki:

1)      spłacić ewentualne zadłużenie czynszowe

2)      wpłacić wkład mieszkaniowy

Jeżeli natomiast lokal zakładowy został przekazany do spółdzielni nieodpłatnie odpada obowiązek wpłaty wkładu i pozostaje do spełnienia jeden warunek, czyli musi

1)      spłacić ewentualne zadłużenie czynszowe.

 

 


Gość

#527 Re: Ciąg dalszy po kolacji.

2012-02-07 01:39

TP#525: TEMIDA - Ciąg dalszy po kolacji. 

         Piekne dzięki dla Pani  za szczegółowe wyjaśnienia  -  /mało jest ludzi,którym chce się "chcieć" dla dobra wspólnego/.

         Pozdrawiam !


Gość

#528 Spoldzielca

2012-02-07 17:13

No dobra to teraz ,,rozbierzmy,, wspolnie PYTANIE PRAWNE sadow! Trybunal Konstytucyjny ma orzekac w sprawie ZGODNOSCI art 48 ust1 USM W ZAKRESIE W JAKIM DOTYCZY ON ROSZCZENIA NAJEMCY spoldzielczego lokalu mieszkalnego bedacego uprzednio mieszkaniem zakladowym,ktore to mieszkanie spoldzielnia mieszkaniowa nabyla NIEODPLATNIE od przedsiebiorstwa panstwowego,panstwowej osoby prawnej lub panstwowej jednostki organizacyjnej z art2,art32 ust1, art64 ust1,art75 Konstytucji. Bo stanowisko Sadow do tej pory jest takie; JESLI TK udzieli pozytywnej odpowiedzi na pytanie,ze art 48 ust1 JEST ZGODNY z przepisami Konstytucji,BEDZIE SKUTKOWALO UWZGLEDNIENIEM POWODZTWA. Udzielenie zas odpowiedzi,ze przepis art 48 ust1 ustawy z 15 grudnia 2000r USM jest NIEZGODNY z w/w przepisami Konstytucji bedzie skutkowalo ODDALENIEM POWODZTWA. Pomimo,ze wnioski najemcow byly skladane w polowie 2007r.......!!!
TEMIDA

#529 Re: Spoldzielca

2012-02-07 22:29

#528: - Spoldzielca

pytań prawnych

TEMIDA

#530 Re: Spoldzielca

2012-02-07 22:30

#528: - Spoldzielca

W mojej ocenie zarówno jedno jak i drugie stanowisko Trybunału nie powinno prowadzić do oddalenia naszych pozwów. Jeśli Trybunał orzeknie, że art. 48, ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zgodny z Konstytucją, nic się nie zmieni i zgodnie z czterema już wyrokami Sądu Najwyższego, nasze roszczenia zostaną uznane. Jeśli zaś Trybunał stwierdzi niezgodność art. 48, ust. 1 ustawy z Konstytucją, z ustępu 1 wykreślony zostanie zawarty w tym ustępie punkt  nr 1 stwierdzajacy:

1)      spłacić ewentualne zadłużenie czynszowe

Nadal więc pozostanie najważniejszy dla nas zapis przyznający nam roszczenie, który brzmi:

  1. Na pisemne żądanie najemcy (każdego) spółdzielczego lokalu mieszkalnego (przekazanego zarówno odpłatnie jak też nieodpłatnie), który przed przejęciem przez spółdzielnię mieszkaniową był mieszkaniem przedsiębiorstwa państwowego, państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej, spółdzielnia jest obowiązana zawrzeć z nim umowę przeniesienia własności lokalu, po dokonaniu przez niego:

Ta część przepisu nie może zostać wykreślona, bo dotyczy ona również mieszkań przekazanych odpłatnie. Sędziowskie pytania nie mogą dotyczyć odpłatnego przekazania, bo pytanie skierowane do TK musi mieć ścisły związek z rozstrzyganą sprawą. Sąd rozpoznający sprawę lokalu nieodpłatnie przekazanego nie może Trybunałowi stawiać pytań o lokale odpłatnie przekazane.

Wykreślenie z ustawy zapisu

1)      spłacić ewentualne zadłużenie czynszowe

doprowadzi do paradoksalnego brzmienia art. 48 ust. 1 pozwalającego na nieodpłatne uwłaszczanie najemców zadłużonych w spółdzielni.

Myślę, że ponieważ sędziowskie pytania, wbrew założeniom, nie mogą doprowadzić do wyeliminowania naszego roszczenia a mogą wręcz doprowadzić do szkodzącego obowiązku uwłaszczania przez spółdzielnię osób zadłużonych , Trybunał powinien umorzyć postępowanie dotyczące pytań prawnych zadanych mu gremialnie przez  nasze sądy. Co tak naprawdę powie Trybunał? Bardzo jestem ciekawa.

 


Gość

#531 Gosc

2012-02-07 22:38

Art. 190 Konstytucji rozdzial o Trybunale Konstytucyjnym. Orzeczenie TK wchodzi w zycie z dniem ogloszenia,jednak TK moze okreslic inny termin utraty mocy obowiazujacej aktu normatywnego. Termin ten nie moze przekraczac OSIEMNASTU MIESIECY,gdy chodzi o USTAWE,a gdy chodzi o inny akt normatywny dwunastu miesiecy. W przypadku orzeczen,ktore wiaza sie z nakladami finansowymi nie przewidzianymi w ustawie budzetowej TK okresla termin utraty mocy obowiazujacej aktu normatywnego po zapoznaniu sie z opinia Rady Ministrow. Jakie moga wiec byc skudki orzeczenia TK?
Maria ze Szczecina we własnym mieszkaniu postoczniowym

#532 Wspólnie udało się nam dopilnować, aby blok wykupili stoczniowcy

2012-02-08 05:40

dzięki wspólnym, energicznym działaniom mieszkańców, cały nasz budunek wykupili mieszkańcy i dzisiaj mamy własną wspólnotę mieszkaniową.
Inne bloki gdzie było czekanie, wykupili prywaciarze z lokatorami. I dzisiaj są właścicielami tych lokatorów. U nas koszty za 50 m2 - 250 zł, a tam -1ooo.
Organizujemy dla PETYCJI TEMIDY - 500 poparć wśród rodzin i przyjaciół. Za naszym przykładem poszła większość pracowników stoczni i ich rodzin i wykupili mieszkania oraz budynki z terenami. Dziękujemy do dzisiaj dyrekcji stoczni, że szła nam na rękę, i władzom miasta. Czego nie można powiedzieć o wszystkich ludziach pracujących w związkach zawodowych. Brali pensje i spali gdy było do załatwienia. Lub brali jeszcze dodatkowe pieniądze.


Gość

#533 Emeryt z Zabrza do Pani Marii i nie tylko...

2012-02-08 11:26

Na Slasku np w ZABRZU tez chcielismy wykupic nasze mieszkania zgodnie z prawem tz na podstawie Ustawy z 15 grudnia 2000r o spoldzielniach mieszkaniowych. Zlozylismy stosowne wnioski w terminie tj w 2007r,uregolowano kwestje finanswe ze strony lokatorow-czynsze itp, wplacilismy jeszcze wowczas obowiazujace tz naklady konieczne-obliczone przez spoldzielnie. Ale matactwa Prezesow prowadzily do wydluzenia procesu przeksztalcen mieszkan.Nie chciano dopuscic aby ludzie sami decydowali o swoich mieszkaniach. Organizacja przetargow na docieplenia budynkow, wszelkiego rodzaju remonty to przeciez ZLOTY INTERES. Dwa jednakowe budynki stojace od siebie w odleglosci 40 m docieplane przez dwie rozne firmy i roznica w cenie 300 procent! Remont 3metrowego balkonu w 20 letnim budynku [przygotowanie i polozenie kafelek + pomalowanie barierki],to koszt 6 tys zl. Trwalo to do 15lipca 2009 kiedy TK wypowiedzial sie na temat art48 punkt3, orzekajac niezgodnosc powyzszego przepisu z Konstytucja. Slusznie zreszta bo mieszkancy placa na remonty tz fundusz remontowy [ja place miesiecznie 110zl]. Zwrocono wowczas nam pieniazki z nakladow koniecznych i powiedziano ze dalszych przeksztalcen nie bedzie. Jest tak do dzis choc do tej pory nikt prawa nie zmienil!!! W spoldzielni LUIZA w Zabrzu do chwili wstrzymania procesu uwlaszczen,przeksztalcono znajomym,poplecznikom i niektorym co sie przy okazji ,,musieli,, zalapac ok 350 lokali. Inna sprawa jest,ze prezesi spoldzielni znalezli sobie mocnych poplecznikow w osobach bylych decydentow kopaln,hut i innych zakladow pracy,ktore przekazaly budnki, stwozonym na bazie dzialow mieszkaniowch,spoldzielnia. Dyrektorzy kopaln i kierownictwo powolano do Rad Nadzorczych w spoldzielniach i kaska z boku dalej plynie. W miedzyczasie zawlaszczono pieniadze spoldzielcow z kaucji mieszkaniowych np wplacajac w 1988r kwote 1o8ooo zl dzis nalicza mi sie 30zl do zwrotu. W chwili obecnej macki-dlugie rece prezesow spoldzielni siegaja rowniez do Sadow, ktore zawieszaja rozprawy choc nie maja takiego prawa w SPRAWACH CYWILNYCH. Nie sposob tu wszystkiego opisac. Ale ciekawi mnie jak teraz CI co stwozyli TEN RUCH SPOLECZNY- PETYCJA- FORUM- LICZBA SYGNATARIUSZY wykozystaja poparcie dane IM w calym kraju i nie tylko. Ja podpisuje sie tu obiema rekami z cala rodzina. Pozdrawiam.
.---,..---,...--

#534 do spółdzielcy 154

2012-02-08 12:58

.--.,.-,-.,..,.,,.---,.,.-.,--..,-.-,,-,---,,.---,.-,


Gość

#535

2012-02-08 15:21

Tu ktos
Maria ze Szczecina we własnym mieszkaniu postoczniowym

#536 to co się dzieje na ŚLĄSKU, w spół. mieszk.-TO JEST RZECZYPOSPOLITA POLSKA WŁAŚNIE

2012-02-08 16:47

WSPÓŁCZUJEMY. I my Szczeciniacy wierzymy, że wkrótce nadejdzie TAKI CZAS, gdy polska NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI podejmie ten temat TOTALNEGO PRZEKRĘTU który TRWA, i TRWA. A może i zreflektują się Posłowie na SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Wszyscy. I Pan Premier. I Pan Prezydent Polskiego Państwa.
WSPÓŁCZUJEMY Wam i konsekwentnie popieramy petycję TEMIDY. Starajcie się Państwo teraz też koncentrować na mieszkaniach pozakładowych. Nadal przekazujemy wśród rodzin i znajomych prośbę o popieranie. Życzymy zdrowia i skutecznych pomysłów. Wytrwałości i siły do działania wspólnego. W imieniu mieszkańców budynku - Maria.
Myśmy mieli szczęście - szefami Stoczni byli LUDZIE.  Więc niepotrzebne były spółdzielnie mieszkaniowe w tym miejscu. A prawo  nie przeszkadzało w tworzeniu wspólnot mieszkaniowych - bezpośrednio z zasobów mieszkaniowych państwowych zakładów pracy.

A związkowcy, też wszyscy razem dawali uszy po sobie i ich wtedy nie było.

J23-NADAJE

#537 DO Maria ze Szczecina we własnym mieszkaniu postoczniowym

2012-02-08 18:00

PANI MARIO ZE SZCZECINA, OWSZEM OTRZYMALIŚCIE MIESZKANIA - TAK TYLKO NIE ZA DARMO, ZLIKWIDOWANO WAM STOCZNIĘ, I ŻEBY WAS UCISZYĆ DANO WAM MIESZKANIA.PROSZĘ PRZELICZYĆ WARTOŚĆ MIESZKAŃ, W STOSUNKU DO WARTOŚCI STOCZNI, KOMUNIŚCI WIEDZIELI CO ROBIĄ,DALEJ ŻĄDZĄ W KRAJU- BĄDŹ W SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH, BĄDŹ W SPRYWATYZOWANYCH STOCZNIACH, LUB INNYCH SPRYWATYZOWANYCH ZAKŁADACH PRACY.PODPORZĄDKOWUJĄ SOBIE, DLA SWOICH POTRZEB ORGANY WŁADZY PAŃSTWOWEJ.TYLKO ZAPOMINAJĄ SIĘ, BO WEDŁUG ZAPISU W KONSTYTUCJI WŁADZA NALEŻY DO OGÓŁU, A NIE DO PEWNEGO GRONA CWANIAKÓW.
Maria ze Szczecina we własnym mieszkaniu postoczniowym

#538 Tak. Wiemy. Pamiętamy. Jesteśmy z WAMI.

2012-02-08 18:47

Tak. Wiemy. Pamiętamy. Tego się nie zapomni.
Wspieramy Was - na dzisiaj podpisami PETYCJI TEMIDY
TEMIDA

#539 Re: Tak. Wiemy. Pamiętamy. Jesteśmy z WAMI.

2012-02-08 22:02

#538: Maria ze Szczecina we własnym mieszkaniu postoczniowym - Tak. Wiemy. Pamiętamy. Jesteśmy z WAMI.

Dziękujemy Pani Marii , Szczecińskim Soczniowcom , ich Bliskim i Znajomym za ogromnie cenny dla nas gest solidaryzmu ze społecznością śląskich załadowców. Kłaniamy się też Zielonej Górze, która nie szczędzi sił, żeby nas wesprzeć. Muszę Wam powiedzieć, że takie dowody jedności są dla nas naprawdę budujące.

U nas Pani Mario też zdarzały się zakłady pracy, które przekazały budynki zakładowe  na rzecz ich najemców. Na naszym osiedlu tuż obok naszych górniczych budynków przekazanych do spółdzielni mieszkaniowej, stoją budynki koksowni oddane bezpośrednio pracownikom. Mieszkańcy założyli wspólnoty. Standard utrzymania  tych bloków jest porównywalny, koszty natomiast wyraźnie odstają od naszych. Wśród budynków spółdzielni na naszym osiedlu sporo jest już takich, w których mogłyby powstać wspólnoty. Na temat wspólnot rozpowszechnia się jednak w naszym środowisku jakieś mity, których celem jest zniechęcenie mieszkańców do tej formy zarządzania majątkiem. Moim koleżankom, które usiłowały zachęcić sąsiadów do tej metody obniżenia kosztów utrzymania budynków poopadały ręce. Nasi prezesi, zainteresowani tym , aby im nie uciekły owieczki do strzyżenia starannie dbają o to, żeby potencjalnym zainteresowanym namącić w głowach. Utrzymuje się np. ludzi w przekonaniu, że jeśli założą wspólnotę, to będą musieli zapłacić spółdzielni np za ocieplenie budynku. A prawda jest taka, że gdyby ludzie policzyli opłaty wniesione na fundusz remontowy od 1995r (wtedy powstała spółdzielnia) i koszty remontów wykonanych przez spółdzielnię w ich budynku to by się okazało, że spółdzielnia powinna im jeszcze zwrócić.

 


Gość

#540 Spoldzielca 154

2012-02-08 22:15

W Pani poprzedniej wypowiedzi jest mala niescislosc. Czy moze to Pani jeszcze raz przeanalizowac?

Gość

#541 Spoldzielca 154

2012-02-08 22:20

W poprzednim wpisie zwracam sie oczywiscie do TEMIDY!
TEMIDA

#542 Re: Spoldzielca 154

2012-02-08 23:26

#541: - Spoldzielca 154

No właśnie, od wczoraj nie daje mi to spokoju. Zaraz o tym napiszę.

TEMIDA

#543 Re: Re: Spoldzielca 154

2012-02-09 00:27

#542: TEMIDA - Re: Spoldzielca 154

Mój wpis nr 528  muszę sprostować. Jeśli Trybunał orzeknie niezgodność z Konstytucją art. 48, ust 1 ustawy o spółdzielniach  mieszkaniowych, to takie orzeczenie nie spowoduje żadnych zmian w  aktualnym brzmieniu tego przepisu. Punkt

1)      spłacić ewentualne zadłużenie czynszowe

nie może być tym orzeczeniem uchylony bo on dotyczy najemców w lokalach przekazanych do spółdzielni zarówno odpłatnie , jak i nieodpłatnie.

Tak więc orzeczenie Trybunału, że art. 48, ust 1 ustawy spółdzielniach mieszkaniowych jest niezgodny z Konstytucją nie może spowodować jakichkolwiek zmian w jego aktualnym brzmieniu, w związku z tym nasze roszczenia powinny zostać uznane.

Z uwagi na tą konkluzję lawina sędziowskich pytań była po prostu niecelowa, bo nie może spowodować zakładanego skutku, czyli wyeliminowania naszego uprawnienia z ustawy.

Ten stan rzeczy miał chyba na uwadze Prezes Trybunału Konstytucyjnego, który Zarządzeniem z dn. 12 grudnia 2011 sygn.  akt Tp 29/11 polecił Sądowi Okręgowemu w Gliwicach  wykazać, że udzielenie przez Trybunał pozytywnej odpowiedzi na zadane pytanie będzie skutkowało uwzględnieniem powództwa, a udzielenie odpowiedzi, że jest niezgodny ze wskazanymi przepisami Konstytucji, będzie skutkowało oddaleniem powództwa.

Co zrobi Trybunał? W mojej ocenie postępowanie powinno być umorzone.

 


Gość

#544 Emerytowany Gornik

2012-02-09 16:55

Jesli chodzi o zwiazkowcow to przeciez przedstawiciele wszystkich zwiazkow dzialajacych na kopalni brali czynny udzial w przekazywaniu zakladowych mieszkan pod zarzad spoldzielniom mieszkaniowym. Ich podpisy widnieja na protokolach.Przedstawiciele zwiazkow, ciagle przeciez prawie Ci sami dobrze pamietaja za jakie fundusze i na jakich zasadach budowala kopalnia bloki mieszkalne. Wielu pracownikow sciagnietych obietnicami dobrych zarobkow i wlasnie otrzymania mieszkania przyjechalo na Slask z roznych regionow kraju.Pracownicy czesto dodawali jeszcze swoj wklad pracujac po dniowce na kopalni,pozniej przy budowie czy wykanczaniu przydzielonego mieszkania. W ubieglym roku jak zjawilem sie na kopalni z prosba o stosowne poswiadczenie takiej pracy wszyscy zwiazkowcy,obojetnie do jakich dzrzwi zapukalem, przyznawali, ze rzeczywiscie tak bylo, sypali nawet szczegolami o pracy na budowach kopalnianych mieszkan ale jak przyszlo o ZLOZENIE PODPISU to wykrecali sie ,,sianem,, albo znikali nie wiadomo gdzie i kiedy. Co to za zwiazkowcy? Nie chce sie temu pracowac to ,,cisna,, sie do zwiazku. A uczciwi ludzie musza na nich pracowac. Banda i tyle!
J.23-nadaje

#545 .---, ..---, ...--

2012-02-09 17:56

Emerytowany Górnik to Spółdzielca 154 i Jerzy w tej samej osobie.

Gość

#546 do J23

2012-02-09 19:03

czy pan to jakis debil czy co.Piszesz kropkami innym przeszkadasz.Osobo o co ci chodzi.JAk nie chccesz pomagac to zjedz z tego forum.widze cie tu kilka dni to chyba starczy.
Maria ze Szczecina we własnym mieszkaniu postoczniowym

#547 Szanowni Forumowicze, jest mi bardzo przykro. Jestem osobą w wieku 84 lat i jak możemy, staramy się

2012-02-09 19:33

pomóc PETYCJI TEMIDY prosząc rodziny i znajomych o wsparcie. Smutno mi, że wpadają im przed oczy takie teksty. Myślę, że większość z nas, jest w poważnym wieku, w każdej chwili możemy zasnąć, czyli odejść. Więc nie wyzywajmy się.
Wszystkich, którzy na moją prośbę wsparli Zakładowców w Rudzie Śląskiej - PRZEPRASZAM.

Gość

#548 Spoldzielca 154 do Pani Marii

2012-02-09 21:04

Szanowna Pani Mario,TO POLSKA WLASNIE! Najpierw byl prawnik,ktory tak potrafif zadbac o swoje sprawy,ze od spoldzielcow zebral ok 30 tys zl za opieke prawna i zlozenie pozwow sadowych. Placono Mu jeszcze przez poltora roku po 1300 zl miesiecznie za nic nierobienie. Decydowal o tym Zarzad Stowazyszenia, ktoremu to zaufali emeryci,recisci i inni spoldzielcy. Zarzadowi doradzal dzialacz spoleczny [tak sie okreslal i ktos juz tu wczesniej o Nim pisal],ktory promowal haslo STOP KORUPCJI.Otoz wspomnianemu dzialaczowi wyplacono rowniez pewna kwote pieniedzy z funduszy,na dzialalnosc Stowazyszenia. W tym czasie spoldzielcy zbierali po 10zl miesiecznie. W chwili obecnej nie ma juz prawie nic. Adwokata trzeba sciagac na rozprawe telefonicznie a On przyjedzie albo nie dojedzie. Pomoc-spoleczna ludzie odrzucili bo to bylo tylko mydlenie oczu. Zostala garstka osob, ktore pomimo przeciwnosci chce ludziom w mozliwy sposob pomoc ale nadal sa jeszcze i tacy, ktorym jest to nie na reke i dlatego mamy wpisy takie jak powyzej.Nas to jednak nie moze zniechecac, wspolnie z TEMIDA pracujemy dalej. Liczymy na kazde dobre slowo i pomoc.
Maria ze Szczecina

#549 Spokojnej nocy.

2012-02-09 22:21

Spokojnej nocy

TEMIDA

#550 Re: Spokojnej nocy.

2012-02-10 00:31

#549: Maria ze Szczecina - Spokojnej nocy.

Dziękujemy Pani Marii za życzenia spokojnej nocy oraz za ogromny trud, który włożyła w dzieło zachęcenia przyjaciól do udzielenia wsparcia naszej petycji.

Każde forum w internecie jest miejscem ogólnodostępnym. Dostęp do niego mają więc  również "żołnierze " prezesów. Celem obecności takich osób na forum jest wprowadzenie zamętu do panującej tam wspólnoty poglądów.

Przepraszamy Sygnatariuszy naszej petycji za nieobyczajne zachowanie nieproszonego tu gościa, który do nas zagląda, po to aby wprowadzić niepokój do naszego domu.